PRODUKTAI > SAULĖS KOLEKTORIAI



  
   Saulės kolektoriai SWH ir PV
  Vandens šildymui
Saulės Elektrinės
Akumuliatoriai
LED lempos
  Šilumos siurbliai
  Oras - vanduo
Gruntas/vandens telkinys - vanduo
Oras - oras
 
   Katilai, boileriai, santechnika
   Vėjo jėgainės
   Elektros generatoriai ir UPS
   Centrinis dulkių siurblys
   Vėdinimas ir kondicionavimas
   Ventiliuojami fasadai
   Pontoninės prieplaukos Lieptai



 
   Oro kompresoriai
   Vakuumo siurbliai
   Filtrai
   Dulkių, drožlių siurbliai pramonei
   Suvirinimo įranga
   Įrankiai
 
Vakuuminiai saulės kolektoriai vandens šildymui


      Aprašymas

   
Siūlome moderniausius saulės kolektorius su vakuuminiais stikliniais kaitinimo vamzdžiais. Skystis, esantis variniame vamzdelyje ( kuris yra centre dviejų stiklinių stiprių borosilikato vamzdžių) užverda, kai saulė kolektorių įkaitina iki 25 laipsnių Celsijaus. Skysčio virimas vyksta dėl to, kad vamzdelis yra vakuume, kuriame reikia žymiai mažesnės temperatūros vandeniui užvirti. Borosilikato stiklas atsparus krušai, lietui, sniegui. Viduje sistemos cirkuliuoja antifrizas, todėl kolektorius veikia ir žiemą. Kolektoriaus įkaitimui nebūtina saulė, jis šyla ir debesuotą dieną nuo saulės “radiacijos” per debesis.
Plokščiasis kolektorius (senesnio tipo) saulės energiją paverčia šilumine tik esant tiesioginei radiacijai (t.y. šviečiant saulei ) ir yra neefektyvus, kai dangus apsiniaukęs.
Vakuuminiai kolektoriai ( mūsų siūlomi) - tai įrenginiai, kuriuose saulės energija absorbuojančios plokštelės yra stikliniame vamzdyje, iš jo išsiurbtas oras ir jie šilumą iš dalies paverčia į išsklaidytąją radiaciją, todėl veikia net apniukusiu oru. Tokių įrenginių kaina šiek tiek didesnė nei plokščiųjų kolektorių, nes jų gamybos technologija gana sudėtinga.
Be saulės kolektorių, sistemą paprastai sudaro bakas akumuliatorius ( t.y. boileris, – jis turi būti nerūdyjančio plieno, su 2 kontūrais, ir 2 temperatūros davikliais efektyviam valdymui. Taip pat jame yra ir elektrinis tenas sistemos apsaugai nuo užšalimo arba kai norite vandenį pašildyti elektra; Mūsų įmonė boilerius ( 150, 200, 300 litrų) tiekia kartu su kolektoriais ), siurblio blokas, reguliatorius. Šie įrengimai, jų parinkimas turi tam tikrą specifiką, todėl juos projektuoti turėtų specialistai. Siekiant apsaugoti sistemas, kad neužšaltų, naudojamas specialus antifrizas, jie yra skirtingi variniams kolektoriams ar plastikiniams absorberiams.

 Pagrindiniai matmenys
         konstrukcijai 2m x 1,5m su 18 vamzdžių

Modelis Efektyvus plotas 1 vamzdžio skersmuo 1 vamzdžio ilgis
SKE-1800/58-18
18 vnt. vakuuminių vamzdžių
1.44 m2 Φ58 mm 1800mm









PAPILDOMA
INFORMACIJA
     

      Faktai ir privalumai


 Saulės energijos kiekis per metus (MJ/m2) (kWh/m2) į paviršiaus ploto vienetą

Vietovė
Norvegijoje
Lietuvoje
Italijoje
Sachara
kWh per metus
780
1001
1530
2500

Bendra saules spinduliuojama energija (W/m2) Lietuvoje yra 600-800 W/m².

Saulėtų valandų kiekis per metus (h/a): Lietuva 1400-1900 h/metus, Pietu Europa iki 4000 h/metus.

Saulės energijos naudojimo sistemos tiekiamo karšto vandens dalis vienos šeimos gyvenamąjam namui, %

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
24%
41%
62%
75%
86%
86%
89%
86%
83%
59%
29%
24%

    Saulės spinduliavimas kinta priklausomai nuo metų laiko - vasarą jis stipresnis, o žiemą silpnesnis. Saulės energijos naudojimo sistemos efektyvumą apibūdina dydis, vadinamas geriamąjam vandeniui šildyti tiekiamos energijos dalimi, kurią saulės energijos naudojimo sistema pagamina vidutiniškai per metus. Vidutiniuose vienos ar dviejų šeimų namuose ši dalis siekia iki 60 proc.

   Gegužės-rugpjūčio mėnesiais šios energijos visiškai pakanka patenkinti karšto geriamojo vandens poreikį. Pereinamojo sezono mėnesiais saulės energijos naudojimo sistema gali tiekti energijos ir patalpoms šildyti, ji ypač efektyviai panaudojama žematemperatūrinėse grindinio šildymo sistemose. Tai gerokai sumažina vidutines kietojo, skystojo kuro arba dujų sąnaudas.

   Saulės kolektorius nepakeičia dujų ar elektrinio šildymo, jis yra šių sistemų geras pagalbininkas,   Nes ne visos dienos metuose yra saulėtos. Bet jeigu imsime metų vidurkį, teisingai parinkta saulės sistema gali patenkinti apie 70% karšto vandens poreikių namui. Didinti sistemą neverta, nes vasaros metu šilumos bus perdaug, jeigu tik turėsite didesnę akumuliacinę talpyklą arba vandens baseiną karšto vandens kaupimui.
     Saulės kolektoriai gali būti naudojami ir žiemą prie -30 C temperatūros, nors efektyvumas žymiai sumažėja. Geras šilumos gavimas vyksta temperatūroje, svyruojančioje apie -5° - 0°C.


 Vidutinis kasdieninis saulės energijos spinduliavimas į horizontalų paviršių (kWh/m2/dieną) Kaune (platuma 54.54 ilguma 23.14 ), 10 metų vidurkis:

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
0,74
1,48
2,45
3,58
4,90
4,88
4,76
4,09
2,59
1,58
0,81
0,57
   KwH/m²

Pvz., jei bus du kolektoriai po 18 vamzdžių (viso 36 vnt. 58x1800mm vakuuminių vamzdžių iš borosilikato stiklo), kurių saulės spindulius sugeriančio paviršiaus plotas yra 2,9 m² ir konversijos koef. 0,7504 per metus galime gauti: 1000 x 2,9 x 0,7504 ~ 2176,16 kWh.
Vidutiniškai apie 750 kWh/m² (saulės kolektoriaus 1 m² ) per metus.


Privalumai

● Patikimi, efektyvūs, dvigubo stiklo saulės vakuuminiai vamzdžiai su kaitinimo vamzdeliu;
● Variniai kaitinimo vamzdeliai greitam šilumos perdavimui;
● Lengvai instaliuojami ir prižiūrimi
● Lengvas vienos arba kelių baterijų sujungimas ir instaliavimas
● Nerūdyjantis sidabruotas varinis kolektorius,
● Visas rėmas iš nerūdyjančio plieno ( 304 2B grade SS )
● Efektyvus šiluminis galingumas m² yra 15.18 kJ/K m². Patikrinti pagal standartą EN 12975.


   Vilniaus apytikslė geografinė padėtis - 54°40' šiaurės platumos - - kolektorius turi būti nukreiptas į Pietus 54° kampu. Nereikia labai stengtis sumontuoti saulės kolektorių tiksliu reikalingu kampu. Jeigu stogo kampas yra tarp 10o+/- jūsų pageidaujamo kampo, galima tiesiog montuoti saulės kolektorių ant stogo paviršiaus. Pridėtos pastangos nustatyti saulės kolektorių tiksliu kampu negarantuoja, kad labai padidės efektyvumas.
   Mūsų sąlygomis galima montuoti 30 - 50 laipsnių kampu ( jei sistema naudojama tik vasarą – 15 - 45 laipsnių ).
   1995 m. Europos Sąjungos šalyse buvo sumontuota 6,5 mln. m² saulės kolektorių. Šį dydį Europos Sąjunga iki 2010 m. ketina padidinti iki 100 mln. m². Šalyse, kurių klimatinės sąlygos pagal saulės spinduliuotę yra panašios į Lietuvos, taip pat naudojami saulės kolektoriai. Štai Danijoje 1998 m. buvo naudojama apie 184 tūkst. m² kolektorių ir kasmet parduodama 2000-2800 naujų kolektorinių sistemų. Tais pačiais metais Vokietijoje buvo naudojama apie 2,4 mln. m² saulės kolektorių ir kasmet įrengiama po 400 tūkst. m². 1995 m. pabaigoje Austrijoje veikė apie 1,2 mln. m² saulės kolektorių ir kasmet jų kiekis padidėja apie 200 tūkst. m².
   Bet kokiu atveju saulės energijos naudojimo sistema 4 asmenų šeimai padeda sutaupyti apie 60% bet kokio kito kuro. Taigi per metus taupymo efektas tampa gana ryškus. Be abejonės, kainuoja įrengti ir pačią saulės energijos naudojimo sistemą, tačiau įvertinkite tai, kad ji tarnaus bent 40 metų. Vargu ar galima prognozuoti pigsiant tradicinius energijos šaltinius. Vadinasi, sistemai įrengti skirtos lėšos ateityje atsipirks greičiau.

PAPILDOMA
INFORMACIJA




     

      Montavimas ir schemos


    Ir vandenį šildančios, ir elektros energiją gaminančios sistemos dažniausiai įrengiamos ant pastato stogo. Pirmuoju atveju įrenginį sudaro vamzdeliai ir jais cirkuliuoja vanduo. Sušilęs jis teka žemyn ir kaupiamas vandens talpykloje. Šaltas vanduo vėl patenka į sistemą ant pastato stogo ir ten sušyla. Vandens temperatūra nustatoma termoreguliatoriumi. Jei vanduo sušildomas nepakankamai, automatiškai įsijungia dar viena jo šildymo sistema. Kolektorių reikėtų parinkti pagal žmonių skaičių, jeigu šildysite buitinį vandenį prausimuisi ir kt. Ir pagal namo plotą, jeigu jungsite prie grindinio šildymo ( 10m² grindu ploto reikia apie 1m² saulės baterijos) . Bet galima pajungti ir mažiau - tas pačias baterijas, kurias naudojate buitiniam vandeniui šildyti, tai vistiek bus pagalba dujų ar kieto kuro katilui - jam mažiau reikės kuro šildymo sistemai.

Principinė įrengimo schema


20 vamzdelių ( 58 mm heat pipe) kolektoriaus ( 2,40 m², absorbavimo plotas 1,61 m² ) testas 2008 metais :
Bandymu dienos: 118 dienų
Sum of global irradiation: 1715 MJ/m²
Dienų skaičius su daugiau kaip 14 MJ/m²: 30 dienų.
Lietaus kiekis: 170 l/m²
Dienų skaičius su daugiau kaip 850 W/m²: 69 dienos

Tiekiame saulės kolektorius, boilerius ar visą sistemą. Pristatome ir kokybiškai sumontuojame. Akumuliacinės talpyklos. Garantijos, sertifikatai.


     

      Dažniausi klausimai


Kas atsitiktų jeigu vienas kuris vamzdis konstrukcijoje būtų sudaužytas ?
Pirmiausia, vamzdžiai yra labia stiprūs ir nelengvai sudaužomi, bet jeigu taip atsitiktų, saulės kolektoriaus vamzdžiai pakeičiami labai lengvai. Saulės kolektoriai gali veikti su keletu sudaužytų vamzdžių, tik efektyvumas bus sumažintas.

Ar vanduo bus šildomas debesuotą dieną ?
Taip. Nors šilumos atidavimas bus sumažintas apniukusią dieną, jis vistiek šildys vandenį. Jeigu diena bus labia apsiniaukusi arba lietinga, automatika įjungs elektrinį teną, kuris komplektuojamas su boileriu, arba dujų katilą.

Ar Lietuvoje pakanka saulėtų dienų ?
Nors Lietuva ir nėra tas kraštas, kuriame ištisus metus šviečia saulė, tačiau, specialistų skaičiavimais, saulės tikrai pakanka karštam vandeniui paruošti. Šilumos gavybai nebūtina, kad nuolat šviestų saulė. Tuo galima įsitikinti debesuotą dieną atsisėdus i automobilį: automobilio salone vis tiek bus tvanku. Saulės kolektoriai veikia labai panašiai.

 
Pavadinimas
Adresas

Įmonės kodas
kt.
Tel.: 8 685 07957
Tel.: 8 603 18700
e-mail: info@energitechas.lt
Kita informacija